Úvod  -> Divadlo   ->  Divadlo v Liberci

Vzpomínky na hvězdy - Liberec -Krajská vědecká knihovna Liberec, Rumjancevova 1362/1, Liberec

Akce již proběhla!

25.1.2023

Akce již proběhla!

17:00

Krajská vědecká knihovna Liberec, Rumjancevova 1362/1, LiberecPopis akce Vzpomínky na hvězdy - Liberec

“Je těžké být dítětem ve válce. Ještě těžší bylo být židovským dítětem během druhé světové války.”
? Drobná hra složená z obrazů zpracovaných formou site specific vychází z příběhů pamětníků Michaely Vidlákové a Pavla Jelínka.
Oba byli za druhé světové války dětmi, oba si ji pamatují specifickým způsobem a skrze jejich vzpomínky máme možnost nahlédnout válku nevinnýma dětskýma očima. Emotivními vzpomínkami vypráví studenti Divadelního kroužku Paměti národa v Liberci příběh druhé světové války v našem regionu.
K divadelnímu představení u příležitosti připomínky Dne památky obětí holocaustu patří i vernisáž výstavy v Krajské vědecké knihovně věnovaná některým rodinám, které žily před válkou v Liberci a s válkou z našeho města nenávratně zmizely.”
Představení se z části odehraje ve vnitřních prostorách (přízemí) knihovny a také v přilehlých venkovních prostorách "Stavby smíření."


Cena:Vstup zdarma

jana.trojanova@postbellum.cz
https://www.facebook.com/events/503110528614711/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7DZaslat odkaz na kulturní akci Vzpomínky na hvězdy - Liberec -Krajská vědecká knihovna Liberec, Rumjancevova 1362/1, Liberec na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Přidat festival Přidat festival ZDARMA