Úvod  -> Divadlo   ->  Divadlo v Ústí nad Labem

Jakub Gottwald: UR FASCISM- Ústí nad Labem -Tukan, Klíšská 3391/35, Ústí nad Labem

Akce již proběhla!

11.11.2020

Akce již proběhla!

Tukan, Klíšská 3391/35, Ústí nad LabemPopis akce Jakub Gottwald: UR FASCISM- Ústí nad Labem

"Život, to je to, co ještě (nebo stále) nelze, anebo nemůžeme pochopit, proto neexistuje žádný předchozí plán, význam, anebo vysvětlení."

Ur-fascism je původně název krátkého textu, které pronesl v roce 1995 italský spisovatel a filozof Umberto Eco na půdě americké Kolumbijské univerzity. Český čtenář má možnost vůbec poprvé se setkat s jeho kompletním českým překladem v rámci uvedení stejnojmenného projektu, za nímž stojí herec a performer Jakub Gottwald. Stejnojmennou prací se tak odkazuje k textu jako k jedné z možných interpretačních linií, jako jedné z možných cest, po nichž se lze vydat, než vás pohltí labyrint otázek. O co se vlastně Gottwald pokouší, o jaké otázky se jedná?

Objevitel nemůže vědět, co objevuje, dokud to neobjeví, a zdá se, že toto vedení myšlenky působí už dávno předtím, než si dotyčný vůbec uvědomí, k čemu by rád dospěl. Jak a proč se to děje, zůstává stále záhadou. Ale právě ona procesualita je důvodem, proč každé dílo, které se zabývá povahou řádu a pokouší se zkoumat jeho vzorce, nemůže být pro jeho autora triviální.
Další možností je připustit si, že situace, v níž se nacházíme, je tak špatná, že i řada nejbystřejších vzdává snahu hledat něco lepšího. Gottwald se ale ve své nové práci snaží ukázat, že podstatou všech našich problémů je špatné myšlení. A jednou - logickou – cestou ven je hledání myšlení lepšího.

 

Obsazení Jakub Gottwald, Aleš Čermák, Filip Šebšajevič, Štěpán Krahulec, Jaro RepkaCena:290 Kč


PRODEJ VSTUPENEK Jakub Gottwald: UR FASCISM- Ústí nad Labem -Tukan, Klíšská 3391/35, Ústí nad Labem

KOUPIT VSTUPENKY


Jakub Gottwald: UR FASCISM- Ústí nad Labem -Tukan, Klíšská 3391/35, Ústí nad Labem


Zaslat odkaz na kulturní akci Jakub Gottwald: UR FASCISM- Ústí nad Labem -Tukan, Klíšská 3391/35, Ústí nad Labem na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Přidat festival Přidat festival ZDARMA