Úvod  -> Divadlo   ->  Divadlo v Praze

Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš -Praha 8 - Karlín, Nekvasilova 2, metro Invalidovna

8.3.2024

19:30

Praha 8 - Karlín, Nekvasilova 2, metro InvalidovnaPopis akce Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš

Co všechno může bratr mesiáše? Co může milenka mesiáše, jeho partnerka, jeho punkerka? Co může mesiáš? Co když někomu skočí za krk štěstí? Kde se dobře žije v roce 2168? Otázky, otázky a otázky otevřené ve hře Divadla Kámen i ve stejnojmenném románu Martina Vopěnky.

Velká část románu i hry se odehrává v roce 2168 v řecké zemědělské osadě Nové Vinohrady, do které se po různých klimatických a společenských katastrofách uchýlili slovanští emigranti. Desítky let předtím se v Praze Holešovicích narodil mesiáš, a tito lidé jsou jeho přímými následovníky, apoštoly nového duchovního směru.

Hlavními postavami hry jsou zestárlý Marek, bratr mesiáše Eliho narozeného kolem roku 2100 v Holešovicích, a jen o trochu méně zestárlá Eliho milenka, punkerka Hana. Sám mesiáš už desítky let nežije. Marek a Hana organizují život Eliho následovníků, patří k hlavním osobnostem nově vznikajícího duchovního hnutí. Když do osady přijde krásná dívka z dalekého Dubrovníku, rozvíří se hlavní otázka hry: mají lidé, kteří následují vyšší poslání, nárok na soukromý život? Marek a Hana mají na tuto věc poněkud odlišné názory. Jaký? Zkuste zjistit při nejbližším představení. Zveme a těšíme se!

námět: Martin Vopěnka: román Můj bratr mesiáš
struktura a scénář: Petr Odo Macháček hrají a jednají: Lucie Zachovalová, Kristýna Suchá, Vít Macháček
videomateriál: Liv Hanne Haugen, Anne Katrine HaugenCena:280/140 Kč

info@divadlokamen.cz
http://www.divadlokamen.cz/mesias

Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš -Praha 8 - Karlín, Nekvasilova 2, metro Invalidovna


https://youtu.be/WVf9sFTqnSk


Zaslat odkaz na kulturní akci Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš -Praha 8 - Karlín, Nekvasilova 2, metro Invalidovna na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Přidat festival Přidat festival ZDARMA